Haber

Sivas’ta Bakan Kurum konuşurken saha adeta boştu! CHP’li vekilden olay açıklaması

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Enstitüsü, ” sivas Merkez Millet Bahçesi İlk Fidan Dikimi, Kale Projesi Temel Atma ve 746 Konutun Anahtar Teslim Törenine katıldı. Sivas Valiliği ve Sivas Belediyesi’ni ziyaret eden Bakan Kurum, Atatürk Kongre Müzesi bahçesinde düzenlenen törende açıklamalarda bulundu.

ALAN BOŞ

Bakan Kurum, sahneden hak sahiplerine evlerinin anahtarlarını dağıtarak çocuklara oyuncak hediye etti. Kurumun konuşma yaptığı sırada alanın neredeyse boş olması dikkat çekti. Çok az sayıda vatandaşın Kurumu protokol dışında dinlediği görüldü.

“SEÇİME 39 GÜN KALDI DURUM BU”

O anları sosyal medya hesabından paylaşan CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, “Sivas’ta seçimlere 39 gün kala Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un geldiği durum bu” dedi. söz konusu.

YATIRIM DEĞERİ 1 MİLYAR 800 MİLYON LİRA

Bakan Kurum ise Sivas’ta yaptığı konuşmada, “Bugün 1 milyar 800 milyon liralık yatırım değerine sahip 30 dev eserimizi Sivaslı kardeşlerimizin beğenisine sunuyoruz. Sivas’ın ilk fidanlarını buluşturuyoruz. Sivas’ta 218 milyon liralık yatırımla inşa ettiğimiz Millet Bahçemiz.

746 KONUTUN ANAHTARLARI TESLİM EDİLMİŞTİR

Kapalı otoparkımızın temellerini, şehrimizin trafik sorununu çözecek adımlarımızı, sokak iyileştirme projelerimizi, kale projemizin ikinci etabını hep birlikte atıyoruz. Yine Sivas’ta TOKİ’miz ile Yenimahalle’de değeri 1 milyar 591 milyon lira olan 746 sosyal konutumuzun anahtarlarını teslim ediyoruz.

28 İŞ AÇILIYOR

İçme suyundan yol yapımına, sosyal donatı alanlarından güneş enerjisi santrali üretimine, kamu binalarından konutlarımıza kadar 28 adet çalışmamızın açılışını yapıyoruz. Sivaslı hemşehrilerimize gelir kazandırıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu