Teknoloji

Yenilenmiş akıllı telefon pazarında son durum nedir? Lider Samsung mu Apple mı?

Counterpoint Research tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre yenilenen akıllı telefon pazarı bir önceki yıla göre 2022’de. yüzde 5 büyüdü. Ancak Samsung, şirketin yenilenmiş akıllı telefon pazarındaki payını elinde tutuyor. 2021’de yüzde 28’den 2022’de yüzde 26’ya düşmekbu büyümeden faydalanamadı.

Araştırma şirketi raporunda, “2022’de Android tüketicilerinin küçük bir yüzdesi, Samsung’un yenilenmiş telefon satışlarını etkileyen iOS’a geçti.”diyor.

iPhone’lar en çok aranan yenilenmiş akıllı telefonlar

Apple, 2021’de yenilenmiş akıllı telefon pazarında yüzde 44’lük pazar payıyla lider oldu. Bu pay %49’a ulaşmıştır. . Kontrpuan Araştırması, “Marka algısı, yüksek marjlar ve yüksek stok devir oranları nedeniyle Apple’ın iPhone’ları en çok aranan akıllı telefonlar olmaya devam etti.”diyor.

Bunun Apple için iyi bir haber olduğunu düşünebilirsiniz, ancak birçok yönden öyle değil. Counterpoint Research, yeniden düzenlendi iPhone satışlarındaki artış nedeniyle Apple’ın yeni akıllı telefon satışlarının olumsuz etkilendiğini savunuyor. Ancak araştırma şirketi, yenilenmiş iPhone satışlarındaki artışın Apple’ın hizmet/abonelik maliyetlerinden kaynaklandığını söylüyor. iCloud, Apple Music ve Apple TV gibi) gelirini de arttırdığına dikkat çekiyor.

Yenilenmiş Akıllı Telefon Pazarında Son Durum

Yenilenmiş akıllı telefon pazarındaki son duruma baktığımızda Apple’ın payını yüzde 49’a, Samsung’un yüzde 28’den yüzde 26’ya, Huawei’nin ise yüzde 4’ten yüzde 2’ye gerilediğini görüyoruz. OPPO ve vivo ise yüzde 3’ü elinde tutan markalar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu