Yaşam

Türkiye’de En Çok Aranan Film Açıklandı: Barbie mi Oppenheimer mı?

Tüm dünya geçtiğimiz Cuma günü vizyona giren Barbie ve Oppenheimer filmlerini konuşuyor. Salonları dolduran iki sinema, Türkiye genelinde büyük ilgi görüyor. Bununla birlikte Türkiye’de en çok hangi filmin merak edildiğine dair veriler ortaya çıktı. Sonuçlar oldukça dikkat çekici. İşte Türkiye’nin en çok merak edilen filmi!

Oppenheimer Türkiye’de en çok aranan film oldu!

Hem sinema dünyasında hem de sosyal medyada ses getiren Barbie ve Oppenheimer, Türkiye’de de büyük ilgi görüyor. Seyirciler ise aynı gün vizyona giren iki yapım arasında seçim yapmakta zorlandı. Peki Türkiye’de seyirci en çok hangi filmi merak etti? İşte bu sorunun cevabı.

Google verileri, Oppenheimer’ın Türkiye’de 24 saatte Barbie’den yüzde 55 daha fazla arandığını ortaya koydu. Türkiye’de illere baktığımızda Bayburt hariç tüm illerde Oppenheimer’ın aranma oranının yüksek olduğunu görüyoruz.

Barbie vs Oppenheimer: İlk günün galibi kim oldu?

Oppenheimer’ın defilesine en çok ilgi Bingöl, Ardahan, Hakkari, Erzurum ve Muş illerinden geldi. Bayburt’ta en çok aranan sinema Barbie oldu. Buradaki arama oranı Barbie için yüzde 55, Oppenheimer için yüzde 45 oldu.

Bayburt’tan sonra Barbie filminin en çok arandığı şehir Iğdır oldu. Burada da Oppenheimer için arama oranı yüzde 55, Barbie için arama oranı yüzde 49. Avrupa ülkelerine baktığımızda Barbie filminin daha çok ilgi gördüğü görülmektedir.

Gişe konusunda ise Türkiye’de çok cazip bir durum var. Oppenheimer ülkemizde en çok aranan film olmasına rağmen Barbie gişede büyük bir başarı elde etti. Ayrıca en uygun açılış sinemaları arasında 9. sırada yerini almıştır. Genel olarak her iki sinema da sinema dünyasına ses getirmeyi başarmıştır.

Peki siz bu iki sinema hakkında ne düşünüyorsunuz? Hangisini tercih ettin? Görüşlerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu