İş

Teknoloji devi Tencent, Tesla’nın rakibi ile anlaştı

Oyun, toplumsal medya ve bulut bilgi süreç devi Tencent, Tesla’nın Çin’deki rakiplerinden Nio ile iş birliği anlaşması imzaladı.

Teknoloji devleri, Pekin’in yeni güç otomobillerine odaklanmasından faydalanmak istiyor.

Nio ve Tencent Pazartesi günü, şoförler için yüksek hassasiyetli haritalama sistemleri üzerinde birlikte çalışacaklarını söyledi. Nio ayrıyeten bilgi depolama ve otonom sürüş için Tencent’in bulut bilgi işlem altyapısını kullanacak.

Katı düzenlemelerle hırpalanmış olan ana video oyun işinde ters rüzgarlarla karşı karşıya kalmaya devam eden Tencent’in Nio ile paydaşlığı, şirkete yeni iş alanlarına girmesi için bir fırsat tanıyor.

Bu ortada Nio, yüksek materyal maliyetlerinden ve tedarik zinciri problemlerinden kaynaklanan marjlar üzerindeki baskı ve genişleyen kayıplar da dahil olmak üzere bir dizi zorlukla boğuşuyor.

Yine de şirket, üçüncü çeyrekte 31 bin 607 araç teslim ederek üç aylık bir teslimat rekoru kırdı.

Bununla birlikte, Çin’de bir zamanların yüksekten uçan elektrikli araç start-up’larının pay senedi fiyatları yatırımcıların pay senedi piyasalarından uzaklaşması ve Çin iktisadının bir dizi problemle karşı karşıya kalmasıyla bu yıl düşüş yaşadı.

Öte yandan Nio rakibi Xpeng Ağustos ayında şoförsüz arabalar için yazılım yetiştirmek üzere bir bilgi süreç merkezi açtı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu