Haber

Şanlıurfa Valisi Ayhan’dan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla açıklama yaptı.

Ayhan yaptığı açıklamada, bugün Türk milletinin bağımsızlık mücadelesindeki en değerli kilometre taşlarından biri olan milli iradenin zaferinin 103. yıl dönümünün kutlandığını belirtti.

23 Nisan 1920’de açılan TBMM’nin Milli Mücadele’den zaferle çıkan Türk milletinin azim ve kararlılığının timsali olduğunun altını çizen Vali Ayhan, şunları söyledi:

“Bu tarih, Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği tek bayramdır ve ulusal egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğu ilkesi tüm dünyada ilan edilmiştir. Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığı ve geleceği için çocukların önemli rol oynadığını her zaman vurgulamıştır. Bu nedenle bu önemli bir tarih.” O günü çocuklarımıza bayram olarak armağan etti.”

Çocuklarımızın bu sorumluluğun bilincinde olarak ülkemizin refah ve huzuru için çalışmaları en büyük arzumuzdur.” İfadeleri kullanan Ayhan, şöyle devam etti:

“Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın daima kendilerini geliştirmeleri, dünyaya ayak uydurmaları, bilime ve teknolojik gelişmelere açık olmaları, milli ve manevi değerlerimizi özümseyerek geleceğe ışık olmaları gerekmektedir. Şanlıurfalı çocuklar da bu bilinçle hareket etmeli, bilgili, bilgi ve teknoloji konusunda özgüvenli olmalıdır.” Eğitimin ve eğitimin gücüne inanan bireylerin olacağına inanıyorum. Bu vesileyle tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimi sunuyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu