Haber

Mustafa Karataş’a soğuk ter döktüren ‘Cinsiyet değişikliği’ sorusu

Kanal 7 ekranlarında yayınlanan Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sunduğu ‘Muhabbet Kapısı’ programının son bölümüne telefonla bağlanan bir izleyicinin sorduğu soru işaretlendi.

İsmini vermek istemeyen bir izleyici Mustafa Karataş’a, “Erkek doğdum ama kadınlık hormonları yüzde 90’dan fazla, erkeklikle işim olmaz. Doktora gittim, doktor estetik yaptırmam gerektiğini söyledi. Ama aile buna karşı çıkıyor. Müftü ile görüştüm. Bana ‘caiz’ dedi. Ne yapayım?” soruyu yöneltti.

“HZ. ÖMER BUNU YASAKLADI”

Bu soru karşısında kısa süreli şaşkınlık yaşadığı gözlemlenen Mustafa Karataş, “Resûlullah efendimizin zamanında, çok daha önceki devirlerde bu vardı. Hünsâ-i müskile… Onun uzuvları kadınlara değil erkeklere, uzuvları erkeğe, ruh halleri kadınlara benzer… Onlara nasıl davrandılar?” Hz. Ömer saflarda bile erkeklerin arasına pek girmediler. Sıranın ortasında durması söylendi. Hz. Ömer, böyle bir zat, kadınların yanında durmuş, Hz. Ömer bunu yasakladı… Yaradılışı bozmak için erkeğin kadın, kadının da erkek olması.” Bu anlamda erkekliği sevmiyorum, kadınlık prim yapıyor, kadın olmak istiyorum. kadın, bu haramdır.”

“ÖNEMLİ SABIRDIR”

Karataş, açıklamasının devamında izleyicilere başka doktorlara danışmaları tavsiyesinde bulunarak, “Ama burada asıl olan sabır. Okuduklarımdan çıkardığım kadarıyla cinsiyet değiştirme yok! Orada organları yok. Biraz müdahale ama kadın gibi davranmak istiyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu