Haber

Macaristan Başbakanı Viktor Orban’ın seçim açıklaması: Erdoğan’ın kazanması için dua ettik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nde 17. zaferini ilan etti.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu açık ara geride bırakan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın zaferini belirleyen zafer, yurt genelinde bayram coşkusu yarattı.

Öte yandan dünya başkanlarından tebrikler yağdı.

Orban’dan Kılıçdaroğlu’na: Amerikancı

Macaristan Başbakanı Viktor Orban’dan da bir selam geldi. Orban, seçim sonuçlarını büyük bir rahatlıkla karşıladıklarını açıkladı.

Orban, bununla da kalmayıp Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın zaferi için de dua ettiğini söyledi. Erdoğan kazanmasaydı bizim için bir trajedi olurdu.”söz konusu.

Öte yandan Kemal Kılıçdaroğlu’nu ‘Amerikan yanlısı’ ilan etti.

Ne oldu?

Seçim öncesi televizyon ekranlarında ve röportajlarda açıklamalarda bulunan Kemal Kılıçdaroğlu, seçilmesi halinde neler yapacağını anlattı.

İçlerinden biri NATO’nun kararlarına uyarak Rusya’ya yaptırım uygulayacağını ifade etti.

Türkiye’nin en büyük turizm pazarı olan Rusya’ya karşı bu tavrı sergilemesi büyük tepki gördü.

“Devlet adamlığı böyle olmaz”

Öyle ki bu açıklamalara Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sert yanıt geldi.

Kılıçdaroğlu’nun hala siyaset öğrenmediğini belirten Erdoğan, şöyle konuştu: “Devlet yönetiminde adeta bir ip bağlayacaksınız. Devleti böyle yönetemezsin. Kemal Bey hala siyaset öğrenmediniz, çırak bile olmadınız. Sen kimsin ki Rusya’ya yaptırım uyguluyorsun? Avrupa’da Rusya’ya yaptırım diyenler geri adım attı. Devlet adamlığı öyle değil. Böyle bir yaklaşım yok. Sözcü Peskov, “Bunu kanıtlaması gerekiyor” dedi. Aksi halde üstesinden gelemezsiniz. Batı, Türkiye’yi muhalefet üzerinden tasarlamaya çalıştı. Rabbim kimseyi Kılıçdaroğlu’nun peşine düşüp onun ömür boyu savunduğu bedele sırt çevirenlerin durumuna düşürmesin.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu