Haber

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer Bayraklı Masal Evini Ziyaret Etti

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, çocukların sosyal gelişimine katkı sağlamak ve çocukların sosyal gelişimine katkı sağlamak amacıyla başlatılan Masal Evi projesi kapsamında 2020 yılında kapılarını açan Bayraklı Masal Evi ile aynı kampüste ders alan anneleri ziyaret etti. Annelere mesleki beceriler kazandırmak. Çocukların kendisi için hazırladığı hediyelerden Başkan Soyer duygulandı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, çocukların sosyal gelişimine katkı sağlayan, kadınlara mesleki beceri kazandıran Masal Evi projesinin önemli bağlantılarından biri olan Bayraklı Masal Evi’ni ziyaret etti. Burada çocuklarla sohbet eden Lider Soyer, öğrencilerin el becerileriyle kendisi için hazırladığı çam kozalakları, duvar süsleri gibi ikramları görünce duygu dolu anlar yaşadı.

“SONUNA KADAR YANINIZDAYIZ”

Başkan Tunç Soyer, aynı kampüste bulunan, kadınlara mesleki beceri kazandıran ve iş hayatına girmelerini sağlayan Mesleki Eğitim ve Beceri Kurs Merkezini de ziyaret etti. Çocukları Masal Evi’nde öğrenim görürken kurslara katılma fırsatı bulan annelerle bir araya gelen Lider Soyer, “Masal Evleri’nde bir yandan çocuklarımızın kültürel ve zihinsel gelişimine katkıda bulunuyoruz, bir yandan da onlara destek oluyoruz. Annelere meslek edindirme kursları vererek aile gelirine katkıda bulunun. Sonuna kadar yanınızdayız.” Kursiyerler ayrıca kendilerine sunulan fırsatlardan dolayı Önder Soyer’e teşekkür etti.

17 MASAL EVİ HİZMET VERİLİYOR

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından ilk olarak 2016 yılında Seferihisar’da hayata geçirilen Masal Evi projesi kent genelinde yaygınlaştırılmaya devam ediyor. 36-60 ay arası çocukların sosyal gelişimlerini ve annelere mesleki beceri kazandırarak işgücüne katılımlarını desteklemek amacıyla başlatılan projeyle 17 Masal Rezidansı kent genelinde hizmet veriyor.

Ayrıca kadın ebeveynlerin güçlendirilmesi ve desteklenmesi amacıyla Meslek Fabrikası Şube Müdürlüğü işbirliğinde Mesleki Eğitim ve Beceri Kursu hizmetleri verilmektedir. 0-72 Ay Çocuk Gelişimi Kursu, Barista Kursu, Topraksız Tarım, Tıbbi Aromatik Bitki Yetiştiriciliği eğitimleri Bayraklı’daki kurs merkezinde devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu