Haber

İsrail’in ‘Filistin-Türk Dostluk Hastanesi’ne saldırısı; AK Parti’den açıklama

İşgal altındaki İsrail, Gazze’de sivilleri hedef almaya devam ediyor. Kara operasyonu için sızma girişiminde bulunan ancak Kassam Tugayları tarafından geri püskürtülen İsrail güçleri, sivil yerleşimleri ve hastaneleri havadan bombalıyor. Son olarak Türk-Filistin Dostluk Hastanesi’ne düzenlenen saldırının ardından AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik bir açıklama yaptı.

“VAHŞİ BİR EYLEM”

Ömer Çelik’in açıklamaları şöyle:

İsrail’in Gazze’deki Türk-Filistin Dostluk Hastanesi’ne saldırısı, insanlık dışı saldırılarına bir yenisini ekleyen vahşi bir eylemdir.

İsrail’in en temel insan haklarını ve uluslararası hukuku hiçe sayan saldırılarını en güçlü şekilde kınıyoruz. Bu saldırıların İsrail’in kendini savunma hakkıyla hiçbir ilgisi yoktur; bu saldırılar Gazze halkını yok etmeye yönelik katliamlardır.

“NETENYAHU YÖNETİMİ BÖLGE İÇİN TEHDİTTİR”

Netanyahu yönetimi toplu olarak masum insanların hayatlarını hedef almaya devam ediyor. Bu yönetim bölge ve dünya barışına yönelik bir tehdittir.

Uluslararası toplum, tüm bölgeyi ve insanlığı ateşe veren bu vahşi ve tehlikeli saldırıya karşı net bir tavır almadığı sürece bu katliamların bir parçasıdır…

saray-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu