Haber

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul’un Fethinin 570. Yıldönümünde Sabah Namazını Ayasofya Camii’nde Kıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul’un fethinin 570. yıl dönümünde sabah namazını Ayasofya Camii’nde kıldı. Sabah namazını Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş kıldırdı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul’un fethinin 570. yıl dönümünde sabah namazını Ayasofya Camii’nde kıldı. Sabah saatlerinde yağan yağmura rağmen vatandaşlar namaz kılmak için Ayasofya Camii’ne geldi. Namazı Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş kıldırdı. Ali Erbaş, namazın ardından kısa bir konuşma yaptı. Erbaş, ‘Ayasofya Camii’ni sürekli doldurmaya çalışalım. Çünkü müminlerin buna ihtiyacı vardır. Birlikte rükû etmemiz, birlikte durmamız, birlikte secde etmemiz gerekiyor. Değerli kardeşlerim, bugün fethin 570. yıl dönümünde bizler için fethin hatırası olan Ayasofya Camii’nde sabah namazımızı hep birlikte eda ettik. Erbaş konuşmasının ardından dua etti. Namaz ve duanın ardından Başkan Ali Erbaş ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu camiden ayrıldı.

‘NASIL OLDU SUNUYORUZ, BUGÜN GELİYORUZ’

Ayasofya’da sabah namazını kılmak için Kütahya’dan gelen Şerife Akbulut, “Akşam 11.00’de yola çıktık. Buraya sabah namazı için geldik. Çok gururluyum. Ailem ve kızımla 4 kişi geldi. ” Pendik’ten namaz için geldiğini belirten bir vatandaş, “Çok gururluyuz. Ne desek bilemiyorum anlatamam. Bunu bekliyorduk geldik çok şükür. Geldim” dedi. 2 haftadır bunu bekliyorduk ilk defa gelecektik bugün kısmet oldu bugün.” Biz buradayız” dedi.

haber-tefenni.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu