Teknoloji

Huawei’nin sıradaki katlanabilir telefonu Mate X3 hakkında neler biliyoruz?

Katlanabilir telefonlara meraklıysanız lakin Samsung Galaxy Z Fold 4‘e ikna olmadıysanız, yakında iyi güçlü bir alternatif geliyor. Huawei Mate X3 görünüşe göre artık seri üretime hazır ve yakında ortaya çıkacak.

Wangzai Knows Everything’in aktardığına nazaran Huawei Mate X3, Samsung’un ortaya koyduğu tasarım estetiğini oldukça yakından takip edecek ve potansiyel olarak rakibinden önemli ölçüde daha ucuza mal olacak.

Telefonun 5G yerine sadece 4G kullanacağına dair söylentiler olurken, yine de yeni üst düzey işlemci olan Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2’den güç sağlaması bekleniyor.

Şu ana kadar bildiklerimiz

Aslında Huawei Mate X3’ün beraberinde neler getireceği hakkında pek bir şey bilmiyoruz, bununla ilgili şu an için çok bilgi yayınlanmadı. Lakin Şubat 2021‘de piyasaya çıkan Huawei Mate X2’de daha evvel gördüklerimiz kimi ipuçları sunabilir.

Bu yaklaşık 2 yıl önceydi, bu nedenle Mate X3’ün devamı bu noktada biraz gecikmiş durumda. Mate X2, ana ekranı için 8 inçlik bir ekranla gelmiş ve Kirin 9000 işlemcinin yanı sıra 12 GB’a kadar RAM ve 4 lensli bir art kamera taşıyordu. Bunlar üst seviye özellikler ve Mate X3, tahminen de 5G ilişkisinin olmaması dışında bu eğilimi sürdürecek üzere görünüyor. Yeni sızıntıya nazaran, telefon 2023’ün birinci yarısında piyasaya sürülebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu