Haber

FETÖ’nün ‘ev ablası’ olduğu iddia edilen sanık hakkında Adana’da dava açıldı

Adana’da, FETÖ’nün “ev ablası” olduğu iddia edilen sanık hakkında, “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. .

Hakkında adli kontrol tedbiri uygulanan HY hakkında savcılığın yürüttüğü soruşturma tamamlandı. FETÖ’nün “ev ablası” olduğu iddia edilen HY hakkında “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 15 yıla kadar hapis cezası talep ederek hazırlanan iddianame, Adana 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

İddianamede, hakkında FETÖ soruşturması yürütülen tanık S.Ç.’nin sözlerine yer verildi.

Sanık HY ile örgüte ilişkin evde sohbet toplantılarına katıldıklarını belirten tanık, “FETÖ’ye bağlı bir evde kalıyorduk. Bu evde örgüt elebaşına ait kitaplar okutuluyordu. Sürekli olarak örgüt elebaşının kitaplarını okumamızı istiyordu. Sanık örgütte ‘ev ablası’ olarak çalışıyordu. “Kaldığımız örgüt evinin ihtiyaçları için bizden para toplardı.” kelimeler.

İddianamede, FETÖ’ye ait evlerde kaldığı belirtilen HY’nin, örgüt üyeliği iddiasıyla haklarında dava açılan kişilerle irtibatlı olduğunun belirlendiği ve örgütün düzenlediği yurt dışı gezisine katıldığı belirtildi. .

Sanığın örgütün “gizli imamları”nın talimatıyla hareket ettiği, örgüt yurduna davet ettiği öğrencileri üniversiteden mezun olduktan sonra takip ettiği, örgütsel görüşmeler düzenlediği, ByLock yazışmalarında adının geçtiği, ihtiyaçların karşılandığı belirtildi. FETÖ’nün ikamet ettiği yerlerin ‘ev kardeşi’ olarak görülmesi onu ‘silahlı terör örgütü üyeliği’ haline getiriyor. “Hatasından dolayı 7 yıl 6 aydan 15 yıla kadar hapis cezası istendi.

Sanık HY, iddianamedeki ifadesinde kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmedi.

habergungoren.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu