Haber

Erdoğan’ın ‘kapımız kapalı’ dediği ABD Büyükelçisi Akar’la açılış

Maraş merkezli depremlerin ardından Hatay’da ortaokul öğrencileri için okul ve derslik olarak hazırlanan Antakya NATO Çadır Kenti’nin açılışı yapıldı.

Açılışa Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, NATO Avrupa Müttefik Yüksek Komutanı (SACEUR) Komutanı Orgeneral Christopher G. Cavoli ve ABD’nin Ankara Büyükelçisi Jeff Flake katıldı.

Açılışa ABD’nin Ankara Büyükelçisi Jeff Flake’in katılımı dikkat çekti. Flake, 29 Mart’ta CHP Genel Lideri ve Millet İttifakı Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu CHP Genel Merkezi’nde ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bundan sonra hangi yüzle Cumhurbaşkanı’ndan randevu isteyeceksiniz? Kapılarımız kapalı, bir daha görüşmeyeceksiniz” sözleriyle tepki gösterdi.

Erdoğan, Flake’i hedef alarak şunları söyledi:

“Amerika’ya bu seçimlerden ders vermemiz lazım. Oradan Joe Biden konuşuyor, Biden’ın büyükelçisinin burada ne işi var? Gidip Sayın Kemal’i ziyaret ediyor. Yazık, biraz kafanızı çalıştırın. Siz büyükelçisiniz. Burada muhatap Cumhurbaşkanıdır.

Bundan sonra hangi yüzle Cumhurbaşkanı’ndan randevu isteyeceksiniz? Kapılarımız ona kapalı, onu bir daha görmeyeceksiniz. Neden? Sınırını bileceksin. Büyükelçi olarak görevinizi bileceksiniz. Bir elçinin nasıl çalıştığını öğreneceksiniz. Bunu öğrenmezsen bu kapı gelip geçen bir han değil, giremezsin. Bu nedenle inşallah 14 Mayıs’a hazırlanıyoruz, doğru düzgün koşuyoruz. Rabbimin izniyle 6 milyondan fazla gencimiz var. Bu gençlerin seçimlerdeki duruşu çok ama çok değerli.” (HABER MERKEZİ)

haber-antakya.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu