Haber

Ağrı’da İsrail katliamları protesto edildi

İsrail’in Filistin’de yaptığı katliamları kınamak amacıyla Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde basın açıklaması ve gıyabi cenaze namazı düzenlendi.

Doğubayazıt Sivil İnisiyatifi tarafından Merkez Cami önünde toplanan vatandaşlar, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını kınadı. Katılımcılar, “Katil İsrail hesap verecek”, “Filistin yalnız değil” ve “İsrail’i boykot” gibi sloganlar attı. Basın açıklamasını okuyan HÜDA PAR Doğubayazıt İlçe Başkanı Cemal Arvas, İsrail’in saldırılarında binlerce Filistinlinin şehit olduğunu ve yaralandığını belirtti. Arvas, “Bu saldırılarda bine yakın kardeşimiz şehit oldu. Şehitlerimize merhametli Rabbimizden rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Rahman ve Rahim olan Rabbimize dua ediyoruz. Siyonistlere bu dünyada şiddetli ve alçaltıcı bir azabı tattır.” söz konusu.

İsrail’in geçtiğimiz günlerde El-Ehl Arap – Babtits Hastanesi’ni bombaladığını hatırlatan Arvas, bunun tarihin en vahşi katliamlarından biri olduğunu söyledi.

Arvas, “Gözümüzün önünde katliamlar yapılıyor. Bebek ve çocukların parçalanmış bedenleri yüreklerimizi acıtıyor. Siyonist İsrail’in hukuksuz ve sınırsız zulmüne karşı tüm dünya sessiz kalıyor. Bu sessizlik artık İsrailliler için bir itiraf pekiştirmesine dönüşüyor.” Katil İsrail, zulmünün her geçen gün daha da artmasına neden oluyor.” neden böyle oluyor.” dedi.

Arvas, ABD’nin başını çektiği batılı ülkelerin İsrail’i desteklediğini ve soykırımın ortağı olduklarını belirtti.

Arvas, “Burada yüksek sesle ve açıkça söylüyoruz. Bu soykırımın ortakları Akdeniz’e gemilerini gönderen ABD ve İngiltere’dir. BM Güvenlik Konseyi’nde katliama destek veren ve Filistin’e destek hareketlerini yasaklayan da Fransa’dır. İsrail’in hâlâ kendini savunma hakkı var.” “Var olduğunu söyleyen Almanya’dır. Gerçek ortak ise İsrail’e destek veren tüm AB ülkeleridir. Türkiye’yi İsrail’i desteklemeye ve tarafını seçmeye çağırarak tehdit eden ise Avrupa Parlamentosu’dur.” Sanki konuşuyordu.

Basın açıklamasının ardından katılımcılar dağıldı. – AĞRI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu